Zabawy regionalne

"NAPAD ZBÓJNICKI I"

Na grupę udającą się na posiady napada banda zbójników. Okazuje się , że teren na który weszli chroniony jest przez zbójeckie prawo. Na ucieczkę niestety jest już za późno. Zbójnicy proponują dwa rozwiązania: albo wszyscy zostanę pojmani i uwięzieni w skalnej grocie, albo zdecydują się na przystąpienie do zbójeckiej bandy. Wielką rolę w tym momencie mogą odegrać zebrane do tej pory upominki. Uczestnicy będą musieli wykazać się w czasie różnych zadań: siłą, odwagą, sprytem oraz dobrym humorem.
Do wykonania:zawody na nartach czteroosobowych
spacer drwala
rzut kłodkiem drewna na odległość
studnia - przenoszenie wiadra pełnego wody , zawieszonego na kilku linach
siłowanie się na rękę z Harnasiem
strzelanie z łuku
walka na papierowe ciupagi
Na zakończenie uczestnicy zostaną mianowani do stopnia zbójnika.
Dla każdego uczestnika proponujemy:

- pamiątkowe dyplomy
- pamiątkowa płyta ze zdjęciami ze wszystkich imprez


"NAPAD ZBÓJNICKI II"

Według zamówienia odbywać się może na początku imprezy, lub w trakcie. Jeśli na początku to kulig przejeżdżający przez leśny odcinek drogi nagle ma zatarasowaną drogę, np. przez powalone drzewo. Banda Janosika zaskakuje grupę - biega, zeskakuje z drzew, słychać dookoła wystrzały i fajerwerki. Herszt bandy wybiera kilka kobiet z grupy i porywa je ze sobą, powozy z przestraszonymi uczestnikami kuligu przejeżdżają do karczmy gdzie odbywać się ma poczęstunek. Do karczmy zostają przyprowadzone porwane kobiety, tam odbywa się wykupienie kobiet przez resztę grupy i wyśmienita zabawa przy muzyce góralskiej wraz z parami tanecznymi.
Dla najlepszych uczestników zabawy przewidziane są nagrody.


"ZABAWA GÓRALSKIE ŚPASY I" - najlepiej w regionalnej karczmie

Jest to impreza, która ma za zadanie w zabawny sposób pokazać uczestnikom, niektóre elementy folkloru góralskiego. Jako wstęp nastąpi, krótka gawęda o tym jak to dawniej na Podhalu bywało, pokaz tańca góralskiego - zbójnickiego. Uczestnicy następnie podzieleni zostaną na pięć dziesięcioosobowych zespołów. Wśród konkurencji, które trzeba będzie wykonać znajdzie się:Nauka śpiewu oraz tańca góralskiego
Do przetłumaczenia słownik wyrazów góralskich
Cięcie drewna piłą ręczną
Wbijanie różnej wielkości gwoździ specjalnymi młotkami
Trudny drink, - czyli picie wody (?) z kieliszków ustawionych na narcie
"Góralska strawa" czyli jedzenie na czas jabłka zanurzonego w miednicy pełnej wody

Na koniec imprezy uczestnicy otrzymują drobne upominki (spinki góralskie), które mają obowiązek nosić przy sobie na każde zajęcia terenowe, gdyż w pewnym momencie będą one potrzebne do tego, aby móc się wykupić z rąk zbójników.

Czas trwania całej imprezy: około 3 godziny



"ZABAWA GÓRALSKIE ŚPASY II"

Odbywają się na początku imprezy kiedy to kulig zmierza do karczmy góralskiej w której będzie poczęstunek. Leśny odcinek drogi zostaje zatarasowany przez bandę zbójecka, która zaskakuje uczestników w celu ograbienia i porwania. Niektórzy przedstawiciele grupy (zazwyczaj mężczyźni) zostają związani, wszyscy w obstawie docierają do karczmy.
Tam prowadzeni są przed oblicze Janosika, trwają negocjacje w sprawie okupu i uwolnienia więźniów, podczas trwających rozmów okazuje się, ze zbójnikom spodobali się uczestnicy zabawy i Janosik proponuje przyłączenie ich do bandy zbójeckiej. Mężczyźni by zostali prawdziwymi zbójnikami musza wykonywać określone zadania np. wbijanie gwoździ do pnia na czas, taniec zbójnicki. Kobiety musza popisać się swymi wdziękami w czasie konkursu tańca góralskiego.
Wszystkie te konkurencje odbywają się w trakcie poczęstunku przy muzyce góralskiej z tańcami góralskimi.
Dla najlepszych uczestników zabawy przewidziane są nagrody.

Czas trwania całej imprezy około 3 h.



POWYŻEJ PRZEDSTAWILIŚMY KILKA PROPOZYCJI IMPREZ REGIONALNYCH
PRZEZ NAS ORGANIZOWANYCH - W RAZIE JAKICHKOLWIEK PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT 
Z NASZYM BIUREM. JEŻELI PRZEDSTAWIONA OFERTA NIE JEST DLA PAŃSTWA SATYSFAKCJONUJĄCA TO POSTARAMY SIĘ PRZYGOTOWAĆ INNE PROPOZYCJE !!!